• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Сторінки фахівців

У кожному дитячому садку працює безліч співробітників, і в кожного з них своє коло обов'язків. Але деколи батькам досить складно розібратися, до кого звернутись зі своїми проблемами. Так з ким же краще за все обговорити питання виховання? Про що можна запитати методиста? За що відповідає вихователь? І чим займається психолог?

/Files/images/5984245_13069618_5466522_Mikki.gif

Керівництво

До адміністрації дошкільного навчального закладу відносяться завідувачка дитячим садом, вихователь-методист і заступник завідувача з адміністративно-господарської частини.

Завідувачка дитячим садком здійснює загальне керівництво дитячим садом. У своїй діяльності вона спирається на Закон України «Про освіту», Типове положення про дошкільну освіту в освітньому закладі, Статут дошкільного закладу і на інші законодавчі акти. Вона займається комплектуванням груп дітьми у відповідності з їх віком, станом їх здоров'я, індивідуальними особливостями та запитами батьків, підбирає кадри, керує педагогами, і обслуговуючим персоналом. Крім того, завідувачка відповідає за раціональне використання бюджетних асигнувань, а також коштів, що надходять з інших джерел.

Батьки можуть звертатися до завідувачки за консультаціями і вносити власні пропозиції щодо покращення роботи з дітьми, а зокрема, пропозиції щодо організації додаткових послуг. Батьки також в праві вимагати від неї, щоб очолюваний нею колектив забезпечував дитині належний догляд, виховання та навчання, охорону і зміцнення здоров'я - відповідно до умов договору.

Вихователь-методист займається методичною роботою та організовує весь виховно-освітній процес в дитячому садку. Тому в повсякденному спілкуванні його також називають методистом.

Разом із завідувачкою він керує колективом дитячого садка, беручи участь у підборі кадрів, у розробці та впровадженні програм розвитку та педагогічних планів. Комплектує групи навчальними посібниками, іграми, іграшками, організовує співпрацю з іншими дошкільними установами, школами, дитячими центрами, музеями тощо

Вихователь-методист проводить велику методичну роботу в педагогічному колективі: відкриті заняття для вихователів, семінари, індивідуальні та групові консультації. Крім цього він бере участь в роботі з батьками: готує стенди, папки-пересувки, присвячені сімейному вихованню та ін.

Заступник завідувачки з адміністративно-господарської частини (завгосп) керує роботами по господарському обслуговуванню дитячого садка . Стежить за станом приміщень, займається закупівлями меблів, посуду, обладнання та іграшок. Керує роботами з благоустрою та озеленення території, стежить за виконанням протипожежних заходів та інших умов безпеки дітей і дорослих.

Основний педагогічний склад

Вихователь (вихователька) - педагог, безпосередньо відповідальний за життя і здоров'я довірених йому дітей. Проте вихователька не просто «наглядає» за малюками, вона планує та проводить заняття, ігри, прогулянки та розваги відповідно до віку дітей. Створює умови в групі для успішної реалізації виховно-освітньої програми і, власне кажучи, сама ж її реалізує. Спільно з музичним керівником готує свята, розважальні та спортивні заняття. Керує роботою помічника вихователя.

Крім того, вихователь веде роботу з батьками з питань виховання дітей у сім'ї, залучає їх до активної співпраці з дитячим садком.

Музичний керівник відповідає за музичне виховання. Організовує та проводить музичні заняття, літературно-музичні ранки, вечори. Виявляє музично обдарованих дітей і займається з ними індивідуально і в групі. Бере участь у проведенні ранкової гімнастики, фізкультурних занять і розваг, забезпечує музичний супровід організованих ігор дітей у 2-ій половині дня, проводить музично-дидактичні, театралізовані і ритмічні ігри.

Питання корекції

Психолог - його робота спрямована на збереження психічного, соматичного і соціального благополуччя вихованців. Його завдання - допомога дітям, батькам та педагогічному колективу у вирішенні конкретних проблем. Педагог-психолог проводить психологічну діагностику, визначає ступінь відхилень (розумових, фізичних, емоційних) у розвитку вихованців, виявляє порушення соціального розвитку і проводить їх психолого-педагогічну корекцію. Бере участь у плануванні та розробці розвиваючих та корекційних програм в освітній діяльності. Сприяє розвитку творчо обдарованих вихованців. Формує психологічну культуру педагогічних працівників, а також дітей і їх батьків.

Логопед займається корекцією відхилень у розвитку мовлення дітей. Обстежує вихованців, визначає структуру і ступінь вираженості наявних у них дефектів. Проводить групові та індивідуальні заняття з виправлення відхилень.

Старша медична сестра контролює санітарно-епідемічний режим у дитячому садку, а також стежить за дотриманням режиму дня, харчуванням дітей, правильним проведенням ранкової гімнастики, фізкультурних занять і прогулянок. Організовує заходи по загартуванню дітей і бере участь в організації оздоровчих заходів. Веде щоденний облік дітей, відсутніх через хворобу. Крім того, старша медсестра готує дітей до лікарських оглядів і сама бере участь у них, проводить зважування, антропометричні вимірювання дітей, слідкує за здійсненням профілактичних щеплень і доводить до відома батьків про призначення лікарів.

Молодший обслуговуючий персонал

Дбайливими руками обслуговуючого персоналу дитячого садка (це помічники вихователів, працівники пральні та харчоблоку, кастелянка, комірник, двірник, сторож) забезпечують повноцінне збалансоване харчування дітей, створюється атмосфера домашнього затишку та комфорту для малюків.

Помічник вихователя (в повсякденному спілкуванні - просто няня ) допомагає вихователю в організації освітньо-виховного процесу і разом з вихователем відповідає за життя і здоров'я вихованців. Помічник вихователя приносить з харчоблоку їжу, роздає її, потім прибирає і миє посуд, готує воду для полоскання ротової порожнини. В старших групах організовує сервіровку дитячих столів, допомагає вихователю виводити дітей на прогулянку і заводити їх у групу, роздягати малюків перед тихою годиною й одягати після сну. Готує все необхідне для проведення загартовуючих і гігієнічних процедур.

Також няня відповідає за чистоту в приміщеннях, два рази на день вона проводить вологе прибирання в групі . Відповідно до вимог СЕС проводить санітарну обробку посуду, іграшок. Стежить за чистотою рушників, змінює їх у міру забруднення, допомагає вихователю у проведенні гігієнічних процедур з дітьми. Один раз на 10 днів проводить зміну постільної білизни.

Кухарі в дитячому садку готують їжу за основними правилами дитячого харчування, зберігають і збагачують їжу вітамінами.

Машиністи з прання білизни тримають в чистоті та стежать за гігієною дитячої постільної білизни

Кастелянка веде облік і контроль за правильним використанням білизни

До кого звернутися?

Всі педагоги дитячого садка повинні мати вищу професійну або середню спеціальну освіту. У завідувачки та старшого вихователя освіта повинна бути вищою. Кожен з педагогів (логопед, психолог) працює в парі з вихователем в групі і ті знання, які дитина отримує на заняттях, закріплюються потім у повсякденній діяльності.

До будь-якого співробітника дитячого садка батьки можуть звернутися з питаннями та отримати кваліфіковану відповідь. Так, вихователь може відповісти на питання, що стосуються організації дозвілля дітей вдома, розповісти про програми та методи роботи, які використовуються в дитячому садку, про те, що повинна знати і вміти дитина до певного віку, порадити, які книги та іграшки варто купувати малюкові.

З вихователями можна обговорити деякі питання виховання: що зробити, щоб дитина прибирала іграшки? Чим зайняти дитину під час підготовки до вечері? Як обговорювати з дитиною прочитаний твір? Які питання слід задавати дитині під час розглядання ілюстрацій у книзі? та ін

Помічник вихователя відповість на питання, що стосуються культурно-гігієнічних навичок, апетиту дитини, пояснить, коли і як проводиться провітрювання в групі.

Всі співробітники дитячого садка працюють у тісному контакті один з одним, створюючи найкращі умови для фізичного і психічного життя дитини.

/Files/images/981764419.gif

Кiлькiсть переглядiв: 710

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.